24h galerii
Kunstiteadlikkuse Keskus
tagasi avalehele
 

24 TUNDI LINNARUUMIS. Sally Stuudio õpilased (20.08.-31.10.2009)
Kes meist ei teaks populaarset tele-põnevussarja "24", kus ööpäeva igasse tundi mahub tohutult peamurdmist, dünaamilist tegevust ja närvipinget - ning kõik toimub justkui reaalajas. Ent elu pole huvitav ainuüksi helesinisel ekraanil - ka Tallinnas, meie oma koduses linnaruumis toimub midagi 24 tundi ööpäevas. Ning õnneks enamasti positiivset ja head ning mitte nii dramaatilist kui tagaajamisfilmis. Linnakodanikel on aga erinevad elurütmid: varased tööletõttajad ja koolilapsed näevad paljuski teistsugust linna kui poole ööni pidutsejad ja öövalvurid. Ümbritsevat tajub üldse igaüks isemoodi - boheemlane ja töömesilane, värskelt armunu ja ammu töö kaotanu, insener ja kunstnik, pankur ja prükkar. Millisena paistab meie "ööpäev läbi avatud linn" kunstihuvilisele noorele, kel südames ergas uudishimu, nägemismeel kaasaegse kunstiga juba kergelt koolitatud ja häälestus sotsiaalselt tundlik? Seda näeb tutvudes Sally Stuudio Kunstikooli õpilaste mitmekihilise kunstiprojektiga "24 tundi linnaruumis".

Töö projekti kallal sai alguse juba tänavukevadise Tallinna rahvusvahelise joonistustriennaali "Manu Propria" raames, kus löödi kaasa kõige nooremate osavõtjatena. Esmalt jäädvustas kolmkümmend noort vanuses 13-19 fotodel oma päeva avalikus linnaruumis - sellessamas, kus meie teed ristuvad, olgu me muidu nii erinevad kui tahes. Seejärel valiti välja põnevaimad kaadrid, nende põhjal sündisid lakoonilised must-valged joonistused. Et sissevaade linnaruumi saaks mitmekesine, keskenduti erinevatele dominantidele: kunstikooli esimene kursus objektidele, teine figuuridele ning kolmas sümbolitele-märkidele. Näitusetööde valmimist juhendasid Mall Nukke, Siiri Taimla ja Tanel Rannala.

Lisaks allpool eksponeeritud valikule on "24 tundi linnaruumis" 23. septembrini kõigile huvilistele vaatamiseks väljas ka Rotermanni Kaubamajas (Rotermanni 5). Ja tagatipuks saab näitus veel südalinnas ringi liikuma ühe velotakso kantuna - nimelt leiab valik töödest reprodutseerimist-eksponeerimist kondimootoriga sõiduvahendi kabiinil. Väike kunstinäitus, mis keskkonnasõbralikult suisa kunstihuvilisele vastu veereb - mis võiks olla veel rohelisem, trendikam ja ...loomulikum? Igatahes ei ole siin tegemist kaugeltki esimesega 1991. aastal tegutsemist alustanud MTÜ Sally Stuudio ettevõtmiste reas, mille eesmärgiks lammutada barjääre noorte loomingu ja profikunsti, kunsti ja igapäevase elu vahel. Missioon: arendada lapsi ja noori kompetentseteks kultuuriloojateks ja -tarbijateks, suurendada inimeste kunstiteadlikkust, laiendada kunsti leviala Eestimaal.

Sellest sügisest pakutakse Sally Stuudio Kunstikoolis noortele seni vaid EKA õppeprogrammi kuulunud interdistsiplinaarse kunsti kursust, mis käsitleb installatsiooni, performance'i ning foto- ja videokunsti väljendusvahendeid ja -vorme ning nende põimumist traditsioonilisemate kunstivormidega nagu maal, joonistus ja skulptuur. Tutvutakse kontseptuaalse mõtlemise, kunsti piiride ja nende ületamisega, samuti kunsti ja massikultuuri temaatika ning kunsti kohaspetsiifilisusega.

Vano Allsalu
vaata kunstikooli pildigaleriid | tunniplaani | saada Sally Stuudio õpilaste teostega e-kaarte
Klikka märgitud töödele, et vaadata suuremalt!
     
     

Hanna Kamille Kiviloo (s. 1994)

Helen Rosme (s. 1994)
     
     
     

Kristina Põshnograjeva (s. 1995)

Kaarin Kivirähk (s. 1993)
     
     
     

Maari Hinsberg (s. 1995)

Kristo Tamm (s. 1995)
     
     
     

Jens Põldme (s. 1994)

Liina-Liis Pihu (s. 1991)
     
     
     

Karolin Kõuts (s. 1992)

Anna Maria Solovjov (s. 1996)
     
     
     

Andre Uibos (s. 1992)

Riinu Raasuke (s. 1992)

Hanneleele Kaldmaa (s. 1992)
     
     
     

Ann Leen Mahhov (s. 1994)

Ragne Liigia Hiir (s. 1997)
     
     
     

Grisli Soppe (s. 1990)

Joonas Palm (s. 1995)
     
     
     

Eliisa Ülevain (s. 1995)

Mary Vahtra (s. 1995)
     
     
     

Ove Liis Mahhov (s. 1993)

Pia Inger Sepman (s. 1996)
     
     
Tööde tehnika: süsi, paber. Fotod: Tanel Rannala
www.kunstikeskus.ee keskkonnas leiduvate mistahes algupäraste tekstide, tõlgete, terviklike info- ja lingikogumite ning pildimaterjali reprodutseerimine ainult KUNSTIKESKUS.EE ja/või nende autorite ja/või nende valdajate nõusolekul. Originaalteoste ja viidatud materjalidega seotud õigused kuuluvad üldjuhul nende autoritele ja/või valdajatele.