24h galerii
Kunstiteadlikkuse Keskus
tagasi avalehele
 
 

Anne Parmasto TUUL (30.04.-30.06.2010)
Kord, kui ma Suure Kanjoni ääre peal maalisin, hüppas jooksujalu mu selja taha pilti kaema üks fotomees ja küsis: "Are you crazy?". Kogusin end veidi, sest ma polnud päris kindel, kas ta ehk mind hoopis suitsiidiplaanides ei kahtlusta ja vastasin: "So what, a free country!". Sest selliselt polnud ma kunagi osanud asjale vaadata - et maastikus maalimist nii hulluks teoks võiks keegi pidada tänapäeval.

Noh, igatahes olen seda teinud aastaid, see on oluline osa mu tööst, millel põhineb ühel või teisel moel ka enamik mu abstraktsetest töödest. Suviti ja muudel sõitudel on mul kaasas visandimapp ja maalikast. Talvel ateljees maalides ei tule need tööd mulle meeldegi, siis on hoopis teised pildid käsil. Ometigi see, mida ma olen jälginud ja kogenud ning õppinud väljas maalides, ilmub ootamatutes kooslustes mu abstraktidesse. Olgu selleks siis aimdus novembrikuu mustavate vagude vahele poetunud helesinisest lumest, läbi puulehtede säravast mai-sinisest Itaalia taevast, samblikul kasvavatest pisikestest ookrikarva miskitest, Sierra Nevada rusketest mägedest, hallidest oliivipuuridadest, Läänemere augustirasketest pilvedest ja tuulest või ehk hoopis Sonora, Karakumi, Monument Valley lõputu vaikuse värvidest.

Ja need pildid, need maastikus tehtud pildid... Neid vaadates tuleb meelde, kuidas oli marssida peale maalimist - vihmas, lõõskavas päikeses, augustiöös, külmunud põllul - maalikast seljas, tuules laperdavad pildid sääri määrimas, ninas ikka veel maastik oma lõhnadega.

Anne Parmasto
Anne Parmasto kohta loe veel... | saada Anne Parmasto teostega e-kaarte
Klikka märgitud töödele, et vaadata suuremalt!
 
     

Kallas (2008)

Pilved põllu kohal (2008)
     
     
     

Tuul (2008)

Pilved (2008)
     
     
     

Läänemaa rand (2007)
     
     
     
     

Pilved põllu kohal (2008)

Kallas II (2008)
     
     
     

Õhtu (2008)

Norra maastik II (2007)
     
     
     
     

Seeriast "Norra etüüdid" (2007)

Seeriast "Norra etüüdid" III (2007)
     
     
     

Norra maastik I (2007)

Norra maastik III (2007)
     
     
     
     

Apache Trail (2008)

Arizona. Õhtu (2007)
     
     

Arizona. Tähed (2008)

Monument Valley (2008)
     
     
     
     

Murano II (2007)

Murano III (2007)
     
     
     
     

Tortilla Flat (2007)
     
     
     

Läänemaa aprill (2009)

Vana-Otepää (1989)
     
     
 
Tehnika: õli, lõuend

Anne Parmasto (s. 1952) on eesti maalikunstis tuntud ennekõike oma isikupäraselt lihtsate värvikate ja geomeetrilis-abstraktsete töödega. Viljeleb samuti maastikumaali, vähemal määral tegutseb installatsiooni valdkonnas. Kunstnike Liidu liige aastast 1993, Eesti Maalikunstnike Liidu ja Tartu Kunstnike Liidu liige. Alates aastast 1998 õpetab maalikunsti Tartu Ülikoolis. Ado Vabbe nimelise kunstipreemia laureaat. Elab ja töötab Tartus ja Tallinnas. Loe ka intervjuud Anne Parmastoga rubriigis ISIKSUS.

 


Anne Parmasto maalimas

 
www.kunstikeskus.ee keskkonnas leiduvate mistahes algupäraste tekstide, tõlgete, terviklike info- ja lingikogumite ning pildimaterjali reprodutseerimine ainult KUNSTIKESKUS.EE ja/või nende autorite ja/või nende valdajate nõusolekul. Originaalteoste ja viidatud materjalidega seotud õigused kuuluvad üldjuhul nende autoritele ja/või valdajatele.