24h galerii
Kunstiteadlikkuse Keskus
tagasi avalehele
 

Anu Kalm KODU (1.10.-30.11.2006)
Mõnes kohas on väga hea olla, kohe eriliselt hea. Minul on Tallinnas, kus ma olen elanud suurema osa oma elust, paar sellist kohta. Veel on üks koht Saaremaal, Tagamõisa poolsaarel, kus on meie suvekodu. Kuskilt, justnagu õhust, tuleb rahu ja õnnetunne, hea kerge on olla. Võib-olla sellepärast, et seal ma tavaliselt puhkan.

Sellel suvel tuli äkki tahtmine joonistada, polnud seda ammu teinud. ERKIs õppides oli joonistamine küll minu lemmikuid, ja mul olid mõned väga head õpetajad (Alex Kütt, Silvi Liiva, Olev Soans). Parimatel kordadel oli tunne, et joonisus on juba nagu paberil olemas, mina ainult aitan ta välja. Niisiis, käsi oli roostes. Sellegipoolest võtsin pliiatsi ja proovisin, paber oli seismisest veidi kollakas, aga sellest polnud lugu, sobiski hästi. Vaikse elu detailid - ma pole kindel, kas see on just see, mis elu seal nii mõnusaks teeb. Aga kodu ju väikestest asjadest koosneb - ja muidugi inimestest. Need tulevad ehk järgmine kord.

Anu Kalm
Loe ka intervjuud Anu Kalmuga rubriigis ISIKSUS
     
     
     
     
     
     
 
www.kunstikeskus.ee keskkonnas leiduvate mistahes algupäraste tekstide, tõlgete, terviklike info- ja lingikogumite ning pildimaterjali reprodutseerimine ainult KUNSTIKESKUS.EE ja/või nende autorite ja/või nende valdajate nõusolekul. Originaalteoste ja viidatud materjalidega seotud õigused kuuluvad üldjuhul nende autoritele ja/või valdajatele.