24h galerii
Kunstiteadlikkuse Keskus
tagasi avalehele
 

HINGEDE AEG. Sally Stuudio õpilased (5.01.-28.02.2010)
Hing on eesti keeles üks ühtlemata tähtis mõiste. Ja mis pole sugugi vähem oluline – ka päris kodumaine ja algupärane meie oma sõna. Heitke pilk eesti keele seletavasse sõnaraamatusse, kui vajate meeldetuletust. Hingeõhk ja hingetõmme. Üheshingamine. Elujõud ja eluvaim. Hing kui inimese sisemaailm, tema tundmuste ja tahte asukoht. Surematu hing kui elu-alge, mis võib usutavasti eksisteerida ka kehast sõltumatult. Lihtsalt üks inimene - hea hing, õnnetu hing, otsiv hing, mõne ettevõtmise eestvedaja ja hingestaja. Talvel võib teinekord tuisk matta hinge. Hing võib kinni jääda nii rõõmust kui hirmust. Hea, kui raskel ajal ikka jätkub raha, et hinge sees hoida. Kui hing aimab halba, on parem jätta ta rahule. Muidu jääb okas hinge. Oma hinge põhjas on inimene enamasti ikka hea. Ja silmad on hinge peegel. Eriti kui teha asju hingega. On veel hingede rändamine, surmaga arvatakse ju hinge kehast lahkuvat. Ja on usutud, nagu võiksid surnute hinged oma endist kodu külastada. Ikka just sellel pimedal ja kõledal aastaajal, mil võib välja minnes mitte kohata ainsatki hingelist... no vähemasti maal elades. Hingede ajal. Ennemuiste usuti pealegi, et igal loomal, linnul, puul ja kivilgi on oma hing. Eks needki hakkavad kõnelema, kui ainult olla tähelepanelikum ja paremini kuulata ja vaadata.

Sally Stuudios on ikka olnud kombeks kunsti tegemise juures ka juurelda, arutleda ja vabalt seletada. Nii saab puudutada ka tähtsaid ja tõsiseid teemasid ilma seejuures surmtõsiseks muutumata. Eks nii sündis Anniki Kari juhendamisel ka stuudio 7-9-aastaste õpilaste näitus "Hingede aeg". Tähelepanelikum vaataja märkab ehk isegi, et laste pastellmaalid sisaldavad ühekorraga nii natuuriülesannet (pealuu ja mask) kui kujutluste ja kujundite voolu, milles mõiste "hing" omandab lisaks vanadele headele veel uusigi tähendusi ja moodsaid varjundeid – pärinegu need siis multikatest, õudukatest, jututubadest internetis või õues. Mis sa hing veel tahad!

Vano Allsalu
vaata eelkooli pildigaleriid | tunniplaani | saada Sally Stuudio õpilaste teostega e-kaarte
Klikka märgitud töödele, et vaadata suuremalt!
     
     

Ann Viirmaa (s. 2001)

Anna-Maria Vaino (s. 2001)
     
     
     

Jenni Katariina Ilmarinen (s. 2000)

Markus Hermlin (s. 2001)
     
     
     

Mirell Morozov (s. 2001)

Merili Mai Kivimets (s. 2001)
     
     
     

Katariina Taukar (s. 2001)

Julia Karoliina Ilmarinen (s. 2001)
     
     
     

Laura Maria Pella (s. 2002)

Laura Reimets (s. 2001)
     
     
     

Osvald Ojaveer (s. 2001)

Paula Livia Primula (s. 2001)

Mattias Oblikas (s. 2000)
     
     
     

Simon Eiland (s. 2000)

Sofia Scheider-Sepping (s. 2000)
     
     
     

Erik Jelle (s. 2000)

Elisa Monticelli (s. 2000)
     
     
     
Tööde tehnika: pastell, paber. Fotod: Tanel Rannala
www.kunstikeskus.ee keskkonnas leiduvate mistahes algupäraste tekstide, tõlgete, terviklike info- ja lingikogumite ning pildimaterjali reprodutseerimine ainult KUNSTIKESKUS.EE ja/või nende autorite ja/või nende valdajate nõusolekul. Originaalteoste ja viidatud materjalidega seotud õigused kuuluvad üldjuhul nende autoritele ja/või valdajatele.