24h galerii
Kunstiteadlikkuse Keskus
tagasi avalehele
 

...KOHTUB REMBRANDTIGA. Õpilastööde näitus (10.09.-15.11.2006)
Tänavu möödub 400 aastat Hollandi (ja kunstiajaloo) ühe kõige kuulsama ja armastatuma kunstniku – Rembrandti (Rembrandt Harmensz van Rijn, 1606-1669) – sünnist. Seoses sellega korraldas Kullo Lastegalerii kooliõpilastele vanuses 7 kuni 18 aastat kunstikonkursi "... kohtub Rembrandtiga". Idee oli põnev – iga osaleja pidi leidma enda jaoks ühe kaasaegse Eesti kunstniku, kelle loomingusse süveneda. Seejärel tutvuti Rembrandti elu ja teostega ning otsiti puutepunkte 400 aasta taguse ja tänapäevase kunstimaailma vahel – ehk pandi Rembrandt kokku Jüri Arraku, Jaan Elkeni või Malle Leisiga... Niisugune varem loodut tsiteeriv ja miksiv lähenemine on kahtlemata väga tänapäevane ning õpetab noortele kaasaegse kunsti üht olulisemat võtet.

Esmalt Kadrioru Väliskunsti Muuseumi Lossikooli ruumides eksponeeritud näitus rändab seejärel mööda Eestimaa väikelinnu. 07.09–20.09 on "...kohtub Rembrandtiga" üleval Viljandi Avatud Noortekeskuses, 22.09–06.10 Sõmeru kultuurikeskuses, 13.10–27.10 Kiviõli Kunstide Koolis ja 15.12–31.12 Kehtna Kunstide Koolis. Projekti kuraatoriks on Kullo Lastegalerii juhataja Epp Leikop, toetajateks Kultuuriministeerium, Hollandi Kuningriigi Suursaatkond ja mitmed teised. KUNSTIKESKUS.EE pakub kohtumistest Rembrandtiga allpool väikese meeleoluka valiku.

NB! Andmeid teose kohta näed liikudes hiirega pildile
     
Rembrandt kohtub Maarit Murkaga. Madli Buström (17 a)
Peeter Mudist kohtub Rembrandtiga. Saskia Noolmaa (14 a)
Jüri Arrak kohtub Rembrandtiga. Andra Vebus (3. kl)
     
Edgar Valter kohtub Rembrandtiga. Jürgen Kivimäe (14 a)
Annaliisa Post kohtub Rembrandtiga. Annaliisa Post (8 a)
Riin Liivamägi kohtub Rembrandtiga. Polina Kalentshits (15 a)
     
Kaljo Põllu kohtub Rembrandtiga. Maria Rudko (17 a)
Anu Juurak kohtub Rembrandtiga. Alla Hmilevskaja (15 a)
Mare Vint kohtub Rembrandtiga. Aleksandr Koltsov (16 a)
     
Kaido Ole kohtub Rembrandtiga. Ivo Kruusamägi
Leonhard Lapin kohtub Rembrandtiga. Mari-Liis Toot (11 a)
Malle Leis kohtub Rembranditga. Kristiina Kruup (14 a)
     
Valeri Vinogradov kohtub Rembrandtiga. Liina Palhov (18 a)
Jüri Arrak kohtub Rembrandtiga. Kristi Kirsiste (14 a)
Navitrolla kohtub Rembrandtiga. Laura Johanson (8 a)
     
     
www.kunstikeskus.ee keskkonnas leiduvate mistahes algupäraste tekstide, tõlgete, terviklike info- ja lingikogumite ning pildimaterjali reprodutseerimine ainult KUNSTIKESKUS.EE ja/või nende autorite ja/või nende valdajate nõusolekul. Originaalteoste ja viidatud materjalidega seotud õigused kuuluvad üldjuhul nende autoritele ja/või valdajatele.