24h galerii
Kunstiteadlikkuse Keskus
tagasi avalehele
 
ARHIIV kunstiuudised
Kunstiteadlikkuse Keskuse kunstiuudised
Toimetaja Vano Allsalu
JUULI 2009
selle kuu varasemad uudised vt. allpool
   

Reede, 31. juuli 2009

 

Lill Vaalas
Ado Lill näitab Vaal galeriis pealkirja all "Anonymus" tänavu valminud aktimaale ja joonistusi. Maaliesteetikat on täielik õigus pidada salakeeleks, mille pürgimustest leiab sageli religioosset ulatust, nendivad näituse korraldajad. Ja nii üllatabki Lill Vaalas oma fänne sellega, et "ehkki aktide kehatoonidel on smurfilikke neoonvärve meenutavaid varjundeid, korrigeerib esteetiline maalisuhe ära kõrvalekaldumised normist. Selgitused, mida maaliesteetika annab, on lihtsad: kui värvid on maalitud lõuendile profilt, hõrgult ja ilusalt, pole takistuseks, et naiseihu rohelisena kujutatakse."

Lill esindab esteetilise värvikäsitluse traditsiooni oma kõige klassikalisemal kujul, millel on kindlad piirid ja ülesanded täita. Seda, miks maalikunst peab alati maailmast kõrgemal seisma, pole tänapäeval kerge seletada. Võimalik, et tegemist on üksnes ühe lahutamatu osaga maalitraditsioonist, millest tuleb kinni pidada ka juhul, kui see ennast enam õigustada ei suuda.

"Paljud mäletavad veel Lille nõuka-aegset huvi erootilise kunsti vastu ja tema sürrealistlik-pornograafilisi joonistusi, millele teised kunstnikud ligilähedalegi ei pääsenud. Lill päästis 1970ndatel meie kunstimaailma olemise terviklikumana, lisades sinna hulgaliselt keelatud mõtteid ja kujutlusi, millele nõukogude kunstis polnud kohta. Siis, kui keelud kadusid, kaotas ta huvi erootilise teema forsseeritud käsitluse vastu ning keskendus elukaugete nukulike lapsnaiste kujutamisele. Töötlus on põhjalik ja lihast-verest olenditest saavad nümfid. Tegemist on "puhtalt poeetilise värgiga, mis meeldib kõigile neile, kes elust kõrgemat kunsti nõutavad"."

Põltsamaal imaginaarne bussipeatus
Tartus Kunstimaja Monumentaalgaleriis ja Põltsamaal galeriis pART on avatud Saksa kunstniku Uwe Schloeni projekti "Haltestellen" vahendav näitus. Tegemist on imaginaarsete bussipaviljonidega, mis on tänaseks püstitatud Mönchengladbachis, Schneverdingenis, Zarnitzis (Saksamaa), Oronskos (Poola) ja nüüd ka Põltsamaal; plaanis on paviljonide ehitus Leetu ja Lätisse. Varem on Schloen loonud ruumiinstallatsioone teemal "punkrid". Kunstikriitik Kaire Nurga sõnul töötab autor nüüd isolatsiooni asemel pigem seose-kontakti-ühenduse-vahetuse-koostöö kujundiga ning tegeleb "globalismiga eraalgatusena ning rohujuuretasandil".

Kui kõik paviljonid valmis saavad (kavas on neid enam kui tosin), reisib kunstniku mõttekaaslane, rühmituse Neopateetikud liige Christian Futscher mööda antud marsruuti ja kirjutab reisikirja. Viimaks on kavas bussireis mööda imaginaarset liini kõigile soovijaile.

Uus kunstiõppehoone Tartusse
Tartu Kõrgem Kunstikool ja Tartu Kunstikool saavad uue õppehoone - nimelt allkirjastati mõne aja eest AS-iga Nordecon Ehitus leping Eha tänava õppehoone renoveerimiseks. Projekti käigus valmib ca 1800 m2 õppepinda, mis sisustatakse õppetööks vajaliku inventari, seadmete ja tehnikaga. Uus õppehoone valmib esialgsete plaanide kohaselt 2010. aasta 31. juuliks. Projekt saab teoks tänu Haridus- ja Teadusministeeriumile ja SA Archimedes ning programmi "Elukeskkonna arendamise rakenduskava" prioriteetse suuna "Hariduse infrastruktuuri arendamine" toel.

Näitused Tallinnas
Haus Galeriis saab 4. septembrini külastada maalikunstnik Tiit Jaansoni ja graafik Illmar Pauli värvikat ühisnäitust "Rähni tänav". Paul esitleb vastvalminud värviliste linoollõigete sarja "Variandid" ning Jaanson uusi segatehnikas õlimaale. Kunstnikke seob armastuses abstraktse kunsti vastu ning eksperimenteerimisjulgus tehniliste vahenditega. Näituse pealkiri viitab nostalgiliselt Rähni tänavale, kus mõlemad autorid on - tõsi küll, erinevatel aegadel - töötanud ühes ja samas ateljeeruumis.

Samuti on Haus galeriis sügiseni avatud kirev väljapanek pealkirjaga “1000–5000”, mis pakub eelnimetatud hinnanumbrite ulatuses väikeformaadis taieseid meie kunsti koorekihilt. Näituse korraldajad rõhutavad, et tegemist pole majanduslanguse aegse soodusmüügiga, vaid tundliku läbilõikega tõsisema kunstihuvilise meeleheaks.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustratsioonigaleriis saab 21. augustini vaadata Mare Hundi juubelinäitust "Järgides joont". Väljas on nii kunstniku silmapaistvalt täpsed, ent samas emotsionaalsed etnograafilised illustratsioonid "Eesti Rahvakultuuri Leksikonile" ja mitmetele teistele raamatutele, samuti tarbegraafikat ja illustratsioone lasteraamatutele. Mare Hundi eriliseks kiindumuseks on nukud - ta on osalenud Tartu Mänguasjamuuseumi, Viljandi Käsitöökoja, Kondase keskuse ja Tartu Antoniuse Gildi nukukoja loomisel.

Galeriis 008 saab 25. augustini näha Tarmo Salini näitust "Shveits". Kunstiteadlase Hanno Soansi sõnul on Salin kunstnik, kes käesoleva aastatuhande algusest on esinenud "suuremõõtmeliste skulpturaalsete installatsioonide, ikoonilis-minimalistlike maalide, koomiksiformaadis autoriraamatute ja suveniiri-esteetikast mõjutatud absurdsete mini-skulptuuridega, kaardistades intrigeerival viisil ühiskondlike ja personaalsete uskumuste ja minimalistlik-ikoonilise pildi-keele vahelisi kokkupõrkeid, parodeerides mõttetuid süsteeme." Käesolev näituseprojekt on kunstilis-irooniline tagasivaade 2005. aastal toimunud reisile Genfi, kus toimus kunstniku väljapanek ÜRO peahoones.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis on 30. augustini avatud EKA ehte- ja sepakunsti osakonna väljapanek "Ulatus. Ede Kurreli juhendatud töid". Ede Kurrel oli Kunstiinstituudi õppejõud aastatel 1946-1968, tema käe all õppis terve rida hilisemaid tunnustatud metallikunstnikke. ETDMis on eksponeeritud Lilian Linnaksi, Vaida Suitsu, Haivi Raadiku, Igor Balashovi, Aino Toppi ja Helbe Meri tööd.

SEB Galeriis saab 11. septembrini uudistada pealkirja all "Vee vaim" Kaari Saarma fotosid, mis ulatuvad hingestatud maastikest mõistatuslike vormimängudeni. "Vesi ümbritseb meid kõikjal nähtaval või nähtamatul kujul. Vesi on ka meie sisemuse tähtsaim komponent. Võikski öelda, et elame planeedil Maa vee vaimus", ütleb ta oma näituse saatesõnas. Kaari Saarma on õppinud Helsingi Ülikoolis molekulaarbioloogiat, näitustel esineb aastast 2004.

Lühidalt
Maxit Estonia kontorigaleriis on augustikuu lõpuni eksponeeritud ülevaade meie graafika grand old lady Vive Tolli kolme viimase aastakümne loomingust.
Galeriis SooSoo näeb 19. augustini Katrin Paometsa maalinäitust "Kas teie ei teegi nii ehk esimene kord"; kunstnik taaselustab oma töödes enda ja teiste mälestustele tuginedes lapsepõlve üleelamisi - täpsemalt hetki, mil nähakse vastassoo esindajat esimest korda ihualasti.

Mujal
Haapsalus kestab Evald Okase Muuseumi suvehooaeg - muuseumi teise korruse ruumides on traditsiooniliselt 31. augustini avatuks jääv ülevaatlik ekspositsioon vanameistri graafikast, joonistustest, maalidest ja objektidest läbi aastate. Täiskasvanud kunstihuvilistel on võimalik osaleda tekstiilikunstnik Piret Valgu juhendataval kangatrüki kursusel 9. augustil, 16. augustil toimub aga laste kunstipäev (juhendaja Lii Pähkel).

Albu mõisas on võimalik 24. augustini näha Hannes Starkopfi näitust "Aktid Albus". Eksponeeritakse põhiliselt kunstniku varasemaid ja päris uusi naisakte; samuti on väljas sadakond väikest, erinevat värvi kipsist aktikrokiid, millele sekundeerivad autori enese keha pealt vormitud ja plastikusse valatud elusuuruses autoaktid. Väljapaneku juhatab sisse Starkopfi esimene aktiskulptuur aastast 1982, mis loodud Pioneeride palees legendaarse skulptuuriõpetaja Kalju Reiteli käe all.

Toimub
Haapsalus toimub 31. juulil rahvusvaheline kunstifestival "Seanahk". Vaid üheks õhtuks avanevad Haapsalus kunagise ülipopulaarse Lääne Kaluri varieteehoone uksed. Korraldajate sõnul on nüüd, aastakümneid hiljem "pseudoglamuuri butafoorsed paabulinnusuled ja õhku pillutavad raseeritud sääred asendunud kaasaegse kunsti piiramatute võimalustega nihestada laitmatuna säilinud unikaalset keskkonda. Performance´i-, video- ja installatsioonikunstnikud hõivavad varieteehoone, ajades haarmeid ka ümbritsevale tööstusmaastikule ja linnaruumi."

Kunstiga esinevad Martin Zet (Tshehhi), Jaan Toomik, Neeme Külm, Jüri Ojaver, Paul Rodgers, Erik Alalooga, Simon Haefele (Austria), Villu Plink, Silja Saarepuu, Hans-Günther Lock, Marko Raat, Vahur Laiapea, Andrus Lauringson, Chaneldior, Mai Sööt, Anna Aua, Villem Jahu, Kirke Kangro ja Olivia Verev. Muusikaga tegelevad Tatjana Kristall (Meeland Sepp, Ville-Karel Viirelaid, Remo Randver, Leho Reiska), Edasi (Mihkel Kleis, Jarmo Nuutre, Roomet Jakapi, Taavi Tulev, JuhanVihterpal, Tanel Paliale) ja Neeme Külm 40 "High Cube" Merekonteiner (Orav, Chungin & The Strap-on Faggots, Ralf Lõoke). Festivali avamine kell 19 Sadama tänava kail, Rannarootsi Muuseumi (Sadama 31) kõrval.


© Ado Lill


© Tiit Jaanson


© Illimar Paul


© Mari Roosvalt
Näitus “1000–5000”


© Kaari Saarma

   
   

Reede, 24. juuli 2009

 

On-grupp taas väljas
Tallinna Kunstihoone on südasuvel hõivanud On-grupp näitusega "On aeg". 1989. aastal formeerunud jõuline rühmitus kujunes möödunud sajandi lõpukümnendil meie tarbekunsti lipulaevaks - lisaks viiele ühisnäitusele Eestis esineti üheskoos ka Stockholmis, Riias ja Hyvinkääl. Kui jätta kõrvale näitus "Roos on roos on roos", on uuel aastatuhandel tegutsetud pigem omaette. Rühmituse eesmärgiks on eelkõige toimida erineva loomingulise käekirja ja iseloomuga professionaalide tugistruktuurina; ideede kõrval on oluline ka teostuse kõrge kvaliteet ning tehnika ja materjalide hea valdamine. Seda printsiipi väljendab ka praegune näitus.

On-gruppi kuulub rakenduskunstnikke ehtekunstnikest keraamikuteni, tekstiilikunstnikest klaasikunstnikeni; Kunstihoones esinevad Ingrid Allik, Katrin Amos, Elna Kaasik, Viivi-Ann Keerdo, Signe Kivi, Pille Kivihall, Eve Koha, Ülle Kõuts, Tiina Käesel, Krista Laos, Liivia Leshkin, Ivo Lill, Erika Pedak, Katrin Pere, Mari Pärtelpoeg, Ülle Raadik, Ülle Rajasalu, Jüri Roosa, Marget Tafel, Milvi Thalheim, Annika Teder, Ilona Treiman, Tiiu Tulev-Soots, Kertu Vellerind.

16. augustini avatud väljapaneku kuraator on Lylian Meister, kujundaja Tea Tammelaan ja projektijuht Katrin Amos. Näitusega kaasneb "On-ajaleht", kus rühmituse värvika näituse- ja seltsielukroonika taustal mõtisklevad Harry Liivrand, Jaan Elken, Lylian Meister ja Tiina Käesel.

Piire ületav Orgusaar
Tallinna Kunstihoone galeriis on 2. augustini lahti moekunstniku taustaga ja muuhulgas eriskummaliste unikaaljalatsitega kuulsust kogunud Jaanus Orgusaare valdkonnapiire ületav näitus "1 1". Esimeses saalis on näha kunstniku uus unikaaldisaini kollektsioon, tagumises "Unistuste Ateljee" maketid.

Kunstniku esimese personaalnäituse puhul 2004. aastal Tallinna Linnagaleriis on kirjutas Anders Härm: "Orgussaar on kunstnik, kes teadvustab oma loomingu protsessi ja tegeleb selle mõtestamise ja kontseptualiseerimisega. Ta keeldub reglementeeritud väärtussüsteemidest, mida ta ei soovi esindada ja piiratud moemängudest, mida ta ei soovi kaasa mängida." Kunstihoone kuraatori Reet Varblase sõnul on Orgusaar möödunud viie aasta jooksul oma tegevusvaldkonda laiendanud: tema loodud objektid (disain) ei ole põnevad (innovatiivsed, progressiivsed) moedisaini objektid ega ka laiemalt disainiobjektid omaette, vaid eelkõige kontekstis toimivad objektid. Nii ühendabki Kunstihoone galerii väljapanek unikaaldisaini ja arhitektuuri, eset (objekti) ja keskkonda.

Kunstnik ise selgitab: Kõik mu objektid on otsesemalt või kaudsemalt inspireeritud bioonikast ja pühast geomeetriast. [...] Tahan luua oma disaini, ruumis arenevaid vorme, mis materialiseerudes loodetavasti pakuvad elamusi ka vaatajale ning ideaalis avardaksid meie ruumitaju. [...] Omalt poolt ei tahaks kunagi loobuda jalgratta leiutamisest."

Puhkus või hullumeelsus?
Tallinna Linnagaleriis on 2. augustini Shveitsi kunstniku Katrin Murbachi ja soomlanna Riikka Taurianeni näitus "Sanatoorium". Kunstnikel on seost Eestiga - Taurianen omandas EKAs 2007. aastal bakalaureuse kraadi fotograafia erialal, samal aastal õppis vahetusüliõpilasena siin ka Murbach. Nende ruuminstallatsioon kujundab audiovisuaalseid ja ruumilisi vahendeid kasutades galeriisse sanatooriumi - "sissehaaramise ja väljaarvamise institutsionaalse masina".

Galerii kuraator Anders Härm: "Sanatoorium on institutsioon, mis balansseerides rabedal piiril normaalsuse ja ebanormaalsuse vahel defineerib samas seda õhkõrna piiri hullumeelsuse ja lihtsa stressi, puhkuse vabatahtliku isolatsiooni ja psühhiaatriakliiniku sundisolatsiooni vahel. Kui Eestis on sanatoorium enamasti spa-tüüpi asutus kergeks lõõgastumiseks ravimudas, siis Shveitsis ja Soomes enamasti koht tuberkuloosihaigete isoleerimiseks, sageli ka psühhiaatriahaigla tüüpi kinnipidamisasutus." Kunstnike endi sõnul tõstatab näitus küsimusi meditsiini võimust, teraapia ja ravimite stabiliseeriva mõju võimalikkusest ning hävinematu mõttevabaduse tähendusest.

Loov ja uuriv Rohlin EKA galeriis
EKA galeriis saab 15. augustini uudistada emeriitprofessor Leo Rohlini teoste väljapanekut pealkirjaga "Ajast aega". Kaheosaline näitus võtab kokku Rohlini viimase viie aasta uurimusliku ja loomingulise töö ning esitleb nii tema Eesti keraamika ajalugu käsitlevat arhiivi kui vabaloomingut. Esimese osas on eksponeeritud 40 köidet, mis koondavad ei rohkem ega vähem kui 772 artiklit, 57 CD-plaati, 2062 värvilist ja 657 must-valget fotot, 865 fotokoopiat-reproduktsiooni ja joonist ning 87 kataloogi, bukletti ja tööde nimekirja. Ekspositsioon on interaktiivne ning kutsub ka vaatajat arhiivi sisuga põhjalikumalt tutvuma. 2007. a. ilmus Leo Rohlinilt ka Eesti keraamikat ja selle ajalugu käsitlev õpik.

Rohlini vabaloomingust on EKA galeriis välja pandud väikeelementidest kokkuseatud kompositsioonid. Siin on autor lähtunud tehnikatest, mida ta kasutas oma loomingu varasemal perioodil 30-40 aastat tagasi. Sellal olid väikeelemendid kinnitatud keraamilistele vormidele, nüüd aga moodustavad nad mõõdukalt reljeefseid ja tasapinnalisi kujundeid. Ka geomeetrilise alge rõhutamine kujunduskeelena viitab autori loometee algusaastatelee.

Plakat möllab suvepealinnas
Pärnu Kontserdimaja näitusepinnad on 2. augustini graafilise disaini päralt - täpsemalt on siin külas Haapsalu Graafilise Disaini Festival (HGDF). Juba viiendat korda toimuv rahvusvaheline näitus "Isikupära/Individuality 2009" esitleb autoriplakateid teemal "Risk". Lisaks kodumaise graafilise disaini tippudele kohtab esinejaid Lätist, Venemaalt, Valgevenest ja Inglismaalt. Teine näitus nimega "Värske Eesti plakat" toob vaataja ette meie kultuuriplakatite paremikku; projekti kuraator Marko Kekishev tõstab seejuures eriliselt esile Margus Tamme, Martin Rästa ja Martin Pedaniku töid. Plakati kui integratsioonivahendi toimimist esindavad Dmitri Makonneni ja Olga Levistova põnevad lahendused.

Haapsalus 312A ja kuum klaas
Haapsalus Evald Okase Muuseumis saab 1. augustini uudistada tänavuste Haapsalu Klaasipäevade "Catch of the Day" ("Päevapüük") raames valminud taieseid. Juba traditsiooniks muutunud festivalil osalesid sedapuhku Cornelius Reer ja Petra Kiessling Saksamaalt, Susanne Koskimäki Soomest, Barbro Hedström Rootsist, Remigius Kriukas, Indre Stulgaite ja Vygantas Paulauskas Leedust, Kai Koppel, Viivi-Ann Keerdo, Kai Saarepuu, Kairi Orgusaar, Toomas Riisalu ning Kati Kerstna Eestist. 6.-11. juulini Okase muuseumi õuel avatud unikaalses vabaõhutöökojas huvilistele ainulaadset võimalust jälgida protsessi klaasi kuumast ja vedelast olekust taieseks saamiseni.

Samuti saab Haapsalus Evald Okase Muuseumis praegu vaadata rühmituse 312A järjekordset etteastet. Juba 1997. aastal ühisesinemistega algust teinud EKA õppejõudude seltskond on seekord esindatud koosseisus Jaan Toomik, Leonhard Lapin, Jaan Elken, Kaido Ole, Kreg A-Kristring, Agu Kruusing, Urve Küttner, Viivi Aavik, Tiiu Pallo-Vaik, Mari Roosvalt, Kaarel Vulla, Hannes Starkopf ja Vergo Vernik; külastajal on võimalik näha maalikunsti, graafikat, fotokunsti, skulptuuri ja objektikunsti.

Näitused Tallinnas
Draakoni galeriis eksponeerib 1. augustini pealkirja all "Koguaeg" oma loomingut Andres Koort. Ta on lõpetanud kunstiakadeemia lavakujunduse erialal ning loonud lisaks tegutsemisele maalikunstnikuna lavakujundusi Eesti Draamateatris, Tallinna Linnateatris, Nukuteatris jm. Segatehnikas teostatud maalid meenutavad arhetüüpseid maastikke - "maastikke, millel on ruumiline mõõde, mis omakorda kannab alati endas ajalist kogemust ehk talletab aega." Kunstniku sõnul on tema näituse keskmes protsess, olemine nüüd ja praegu; inspiratsiooni on ta saanud traditsioonilisest Hiina ja Jaapani maastikumaalist.

Hobusepea galeriis on 3. augustini Kristringu (Aimar Kristerson) järjekorras juba 29. isikunäitus - seekord pealkirjaga "Vaimustav antiik". Kunstnik eksponeerib 2007. aastal alguse saanud projekti, Berliini kunstimuuseumides tehtud ülesvõtteid kombineerituna tsitaatidega iseendalt. Galerii kuraatori Elin Kardi sõnul "tuues antiiksete jumaluste täiuslikkust vaatajani vaid läbi valitud ajahambast puretud detailide ja personaliseerides teksti; loob Kristring nihestatuse, täites pildi ja teksti vahelise ala hoolikalt varjatud irooniaga."

Vabaduse galeriis on 5. augustini üleval Ove Büttneri 50. sünnipäeva tähistav väljapanek "Jubilee". Tundliku maalijakäega kunstnik pöördub justkui loomingulises spiraalis tagasi talle oluliste etappide juurde oma kunstnikuelus. Büttner on kolme aastakümne jooksul maadeuurija kire ja põhjalikkusega uurinud ja praktiseerinud erinevate ajastute maalitehnikaid ning jõudnud seejuures interpreteerida puäntillistlikke maaliillusioone, samastuda Madonnat maalivate Hollandi meistritega, arendada mütoloogilisi ajaloo- ja loomaallegooriaid ning kultuurantropoloogilisi perekonnauuringuid.

Hop galeriis näeb 4. augustini 23 Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Helsinki Metropolia University of Applied Sciences tekstiilitudengi näituseprojekti "MINAMINA". Tööde lähtekohaks on fotod, märksõnadeks taaskasutus, ajas liikumine, protsessi analüüs.

Viru Keskuse bussiterminalis on nüüd võimalik osa saada sotsiaalse sõnumiga näitusest, mis korraldajate sõnul aitab ühtlasi oma värviderohkuse, positiivse huumori ning fantaasiaküllasusega muuta ühistranspordi ootamise eredaks kunstielamuseks. Eksponeeritud fotolood keskenduvad liikluskultuurile, idee tekkis MTÜ Operation Lifesaver Estonia ja kunstnike koostöös. Projektis osalevad Hanna Allsaar, Kadri Kallaste, Kristiina Tamm, Helena Uri ja õed Laugased. Kolm kuud vältava näitusprojekti üldisemaks eesmärgiks on muuta noorte seas populaarsed, ent mitte kõige parema mainega vaba aja veetmise kohad kultuuri ning oluliste sõnumite vahetamise ruumiks.

Lühidalt
Kunstikonteineris Kultuuritehases Polymer saab 8. augustini tutvuda dokumentide näitusega "Kutse mahalaskmisele" ning installatsioonidega "Kylpijät/Kümblejad" (Päivi Eronen, Soome) ja "Of Grace and Memory" (Meghan E. Van Alstyne, USA).
Tam Galeriis esinevad kuu lõpuni ühisnäitusega "Unisex" Maarit Murka, Andro Kööp, Agur Kruusing, Nelly Drell ja Reio Aare.
Galeriis Aatrium on 14. augustini üleval salvadori kunstniku Rodolfo Oviedo Vega tööd; värvide kõrval kasutab kunstnik maalimiseks ka alkoholi - nii veinipunast kui viskipruuni.
Galeriis Ark Royal on 7. augustini Tarrvi Laamanni tööd nime all "Laamanni kariibi juju".
Gallery M näitab 29. juulini traditsioonilises realistlikus laadis töötava Aleksei Shatunovi maale.

Mujal
Võru Linnagaleriis saab 31. juulini vaadata Eesti Maalikunstnike Liidu näitust "Vaba kava". Kuraatorid Ado Lill ja Lii Pähkel on öelnud osalejatele: "Maalige, mida soovite. Peamine, et oleks hea maalikunst!". Ligemale 40 osavõtjaga väljapanekust võtavad teiste seas osa näiteks Lola Liivat, Kristiina Kaasik, Tiina Tammetalu, Mari ja Uno Roosvalt, Aimar Kristerson, Ilmar Kruusamäe ja Einar Vene.

Lühidalt
Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituudi maalikunsti eriala lõputööde näituse lahtiolekuaega Tartu Kunstimuuseumis on pikendatud 2. augustini.
Tartu Kunstimaja on seoses suvepuhkusega suletud 3. augustini suletud.
Pärnu Linnagaleriis näeb 9. augustini Lea Tomsoni näitust ''Monkey business''; maalid põhinevad figuraalsel algmotiivil, kõige tähtsamal kohal on värv.
Rapla Kultuurikeskuse Rütmani galeriis on 16. augustini avatud Maarja Vannase raamatuillustratsioonide näitus.
Kuressaare Raegaleriis on 30. juulini eksponeeritud Anders Hjuleri (Taani) tööd pealkirja all "Duologues"; Ajamaja galeriis saab 19.septembrini vaadata Liisa Björni (Soome) töid näitusel "Maalid/Loitsud".


Näitus "On aeg"
Repro: Tallinna Kunstihoone


Näitus "1 1"
Repro: Tallinna Kunstihoone


Näitus "Sanatoorium"
Repro: Tallinna Kunstihoone


HGDF näitused Pärnus


© Andres Koort


© Kristring


© Ove Büttner


© Aleksei Shatunov

   
www.kunstikeskus.ee keskkonnas leiduvate mistahes algupäraste tekstide, tõlgete, terviklike info- ja lingikogumite ning pildimaterjali reprodutseerimine ainult KUNSTIKESKUS.EE ja/või nende autorite ja/või nende valdajate nõusolekul. Originaalteoste ja viidatud materjalidega seotud õigused kuuluvad üldjuhul nende autoritele ja/või valdajatele.